Pattaya’da İlk Gün

    No Comments

    26 Ocak – Pattaya Ulaşım

    Ananas ve nefis karpuzların süslediği güzel ve doyurucu bir kahvaltıdan sonra çantalarımızı alıp Pattaya’ya doğru yola çıkmamız gerekiyor. Pattaya’ya otobüsle gideceğiz ve 2 gün kalacağız. Khaosan Road Güney Terminaline yakın olduğu için biz oradan bineceğiz. Ama ayrıca Kuzey Terminali ( Mochit ) ve Doğu Terminali ( Ekamai ) var. Otobüsler 05:30 da çalışmaya başlıyor ve 30 dakika – 1 saat aralıklarıyla devam ediyor. Çantalarımızı yüklenip caddeden pazarlık sonucu 150 Baht vererek anlaştığımız taksi ile terminale gittik. Otobüs 10 dakikaya kalkıyordu, hemen kişi başı 120 Baht vererek biletlerimizi de aldık. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan sonra Pattaya’ya  vardık. Terminalde indikten sonra otele gitmek için, tuk tuk denilen 10 kişilik dolmuşlara bindik. Herkesi otellerinin önüne kadar bırakıyor, kişi başı 50 Baht veriyorsunuz. Pattaya’da ilk gün keyfi için doğru sokakalara…

    Ve Pattaya sokakları

    Kaldığımız otel Mr Mac, Walking Street’e 1km kadar yürüme mesafesindeydi. Ama temiz ve keyifli bir oteldi, tavsiye ederim. Yürümek istemeyenlere tuk tuk inişte 10 Baht. Hatta dolaşmadan gitmek isterseniz, gece dahil, motor taksiler 60 Baht.

    Biz hazırlanıp çıkana kadar akşam üzeri oldu, denizine bakamadık, yarına kaldı. Caddede, ara sokaklarda, biraz turladık. Kalamar ızgaraları görünce çöplenmemek olmazdı, hemen ikişer tane götürdük, tabii bol acılı sosuyla.

    Walking Street

    Tekrar otele üstümüzü değiştirmeye gittik, tekrar Walking Street’e geldiğimizde ortalık hareketlenmişti. Taibox gösterisi dikkatimizi çekti. Gösteri ücretsiz, ama oturunca içecek söylemeniz gerekiyor. Biz de birer bira söyleyip izledik. Kısa bir gösteri yapıyorlar, sonra da isteyenlerle ücret karşılığı fotoğraf çektiriyorlar.

    Yemece 

    Gösteriden çıktığımızda karnımız da iyice acıkmıştı. Şöyle güzel, bol deniz ürünlü bir yemek yiyelim dedik ve mönüsü dikkatimizi çeken Sea Zone Restauranta girdik.

    Ben tadını merak ettiğim timsah etini istedim. Timsah eti, yumuşak, biraz tavuk etine benziyordu ve oldukça lezzetliydi. Bizimkilere de yengeç bacağı, sebzeli karışık et ve tavuk yemeklerinden söyledik. Ortaya da salata, patates kızartma çeşitleri ve sarımsaklı ekmek istedik. Yengeç bacağı da çıtır çıtır çok güzeldi. İçecekler dahil hesap 1600Baht ( 53$ ).

     

    Gece Hayatı

    Yemekten sonra gençler bizden ayrıldılar, doğal olarak. Biz de gezerken dikkatimizi çeken, canlı müzik yapan Blue Sky III isimli bir rock bara girdik. Karayip Korsanlarındaki Jack Sparov tipli birisi çok güzel rock şarkılar söylüyor, ama güzel söylüyordu ve çalan ekip de oldukça iyiydi.

    Gece 02:00ye kadar keyifle dinledik, sonra otelin yolları taştan dedik.

     

    Bir cevap yazın

    Translate »
    %d blogcu bunu beğendi: