Coşkulu Pattaya’da 2.günümüz

  No Comments

   27 Ocak – Pattaya’da 2.günümüz

  Bugün coşkulu Pattaya’da 2.günümüz, geç saatlere kadar uyku keyfi yaptık. Erken kalkabilseydik Mercan Adasına gidecektik, ama delikanlılar zaten sabah geldiler, biz de geç yatınca dinlenmek iyi geldi. Geç kahvaltıdan sonra plaja gitmek istedik. Plaja yürüme yolu yakın olmadığından tuk tuk ile gidiliyor, 10 Baht/kişi. Hevesle geldik ama denizi beğenmedik, kirliydi, girilecek gibi değildi. Biz de şezlong kiralayıp, içeceklerimizi de söyleyerek, akşamüzerine kadar kumsala yayılarak güneşlendik, kumsaldaki güvercinleri besleyerek oyalandık.

  Yemeceler

  Akşam yemek için bu sefer değişiklik olsun dedik ve King Sea Food Restauranta girdik. Girişte beğendiğimiz jumbo karidesler, kalamarlar, istiridyeler ve salata için yeşillikler seçildi. Biraz sonra pişirip masaya getirecekler. Yanına deniz ürünlü pilav çeşitleri, mezelikler ve  içkiler. Her şey çok güzeldi ,hele acı soslu salata muhteşemdi. Türkler genelde balık ve salata söyler diyen garsonlar, Türk olduğumuzu söyleyince şaşırdılar.

     

  Biraz sonra ellerinde bayrağımızı görünce şaşırdık, getirip masamızın başına diktiler. Tam o sırada şarkı söyleyen solist Orhan Gencebay’dan “Batsın bu dünya” şarkısını söylemesin mi, şaşkınlığımız bir kat daha arttı. Oldukça da güzel söyledi. Pattaya’ya çok Türk geldiğini o zaman daha iyi anladık.

  Daha sonraki günler de dahil, bütün gezi boyunca ödediğimiz en yüksek hesabı ödedik, 2500 Baht, ama herşey çok güzeldi. Çıkınca yine bizim rock bara gittik. Bu sefer gençler de geldi. Müziği beğendikleri için birkaç saat takılıp ayrıldılar. Dün geceki samimiyetten sonra bu gece daha keyifli ve eğlenceliydi. Ama yarın sabah önce Bangkok’a, oradan da Hanoi’ye uçacağımız için sabahlamadan kalktık.

  Caddede yürürken İstanbul Kebab ve Maraş dondurmacısını görünce, biran ben neredeyim, burası neresi diyesiniz geliyor.

  Pattaya gece hayatına gelince, bazı açılardan pek anlatılır gibi değil, bazı fotoğrafları çekmek ve paylaşmak uygun olmaz diye düşünüyorum. Burası için söylenenler hiç abartılmamış, emin olun. Ama bunların yanında güzel müzik çalan barları da var.

  Hanoi’ye ulaşım

  Bangkok’da iki havaalanı var. Birisi Suvarnabhumi, diğeri Don Muang Havaalanı. Biz Hanoi’ye Suvarnabhumi’den gideceğiz. Bunun için de dört kişi avantajını kullanalım ve Pattaya’dan havaalanına otobüsle değil de, taksiyle rahat rahat ve çabuk gidelim dedik. Akşam yemeğe çıkarken yarın sabah için taksiyi otelden ayarladık. 1200 Baht demişlerdi, ama gece geldiğimizde, bu rakamın 2 kişi için olduğunu söylediklerinde, iptal ettirdim. Bu durumda sabah daha erken kalkıp başka taksi bakarız, bulamazsak da otobüsle gideriz artık. 

  Bir cevap yazın

  Translate »
  %d blogcu bunu beğendi: