Sri Lanka vizesi nasıl alınır?

  No Comments

  Sri Lanka vizesi almak

  Maalesef Sri Lanka Türk vadandaşlarından vize istiyor, yani vizesiz gidilemiyor. Öyleyse Sri Lanka vizesi nasıl alınır?  Sri Lanka vizesi alabileceğiniz en kolay ve meşakkatsiz vize diyebilirim. En azından bizim şimdiye kadar aldığımız en kolay ve en hızlı vize oldu.

  Vize gittiğinizde havaalanından da alınabiliyor. Ama orada zaten bir bekleme yaşanıyor. Formları doldur, parayı yatır, bekle derken, yol yorgunluğunun üzerine eklenince sizi strese sokacaktır. En kolayı online olarak almak. Vizeye bu linkten http://www.eta.gov.lk/slvisa/ online başvuru yapıyorsunuz. Bunun için başvuru formunu doldurup, istenen ücreti yatırmanız yeterli oluyor.

  Form doldurma aşamaları

  Siteye girdiğinizde açılan sayfadan Apply tıklanıyor,çıkan sayfaynın altında I Agree tıklanıyor, sonraki açılan sayfada Turist ETA alt kategorisinde bireysel gidişiniz için olan Apply for an Individual yazan yeri tıkladığınızda, yeni bir sayfa açılacak ve sizden kimlik ve pasaport bilgilerinizi isteyecekler. Bu bilgileri dikkatli girin ve doğru girin.


   

  Ayrıca uçuş bilgileriniz ve contact bilgileriniz isteniyor. En son kısımda ise, bildirimde bulunuyorsunuz, hayır diyeceksiniz. Bütün bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun. Mail adresinizi küçük harflerle girin, sistem büyük harfe atabiliyor, sonra onay maili beklersiniz ve mail gelmez.

   

  En sonunda ise, sizi ödeme kısmına yönlendirecek, 35$ olan vize ödemesini yaptığınızda ekranınızda, ödemenin alındığını ve 24 saat içinde cevap geleceğine dair aşağıdaki gibi yazı çıkacak, aynısını mailinize de gönderiyorlar. Referans numarasını mutlaka hemen kaydedin.

   

  Onay maili için 24 saat diyorlar ama bizimki 5 dakika içinde geldi. Gelen mailde şu tarihe kadar giriş yapın diyor. Yaklaşık 6 ay içinde giriş yapmanız gerekiyor. Vize süreniz ülkeye giriş yaptığınız gün başlıyor, vizeyi aldığınız gün değil, onun için erken bir tarihte de alabilirsiniz.

  Eğer mailinizde sorun oldu ve mail gelmedi ise telaşlanmayın, başvuru sayfasının üstünde Check Status yazan yerden referans numaranızla kontrol edin, aşağıdaki gibi ETA onayını gördüğünüzde sorun yok demek, çıktı almaya da gerek yok, girişte sormuyorlar, pasaportunuzu verdiğinizde görüyorlar zaten. 

  Artık vize de tamam olduğuna göre Sri Lanka’ya girebilirsiniz, keyifli tatilleriniz olsun.

   

  Bir cevap yazın

  Translate »
  %d blogcu bunu beğendi: