James Bond Adası Tekne Turu

  2 Comments

  10 Şubat – Altın Tabancalı Adam filmiyle ünlenen James Bond Adası

  Sabah Altın Tabancalı Adam filmiyle ünlenen James Bond Adası tekne turu için erkenden kalkıp, aceleyle kahvaltımızı da yapıp, beklemeye başladık. Ama 07:45 – 08:00 arasında gelmesi gereken minübüs 08:10 oldu hala ortada olmayınca, verilen telefonu aradık. Geliyoruz denilince beklemeye devam ettik ve 08:20’de araç geldi. Bizi tekneye bineceğimiz limana, Ao Po Pier’e götürdü. Minübüsden inince bileklerinize renkli ipler bağlanıyor, siz o renk grubu olarak teknelere biniyorsunuz ve o grupla turu yapıyorsunuz. 

  Diğer minübüsler de gelince teknemizin grubu tamamlandı ve terliklerimizi çıkarıp tekneye bindik. Önce harita üzerinde nerelere gideceğimizle ilgili bilgi verildi ve muhteşem manzaralarla yolculuk başladı.

  Programa göre sırasıyla gezilecek yerler, James Bond, Lana, Hong ve Panak adaları. İlk önce Altın Tabancalı Adam filmiyle ünlenen, James Bond’a geldik. James Bond adasının girişindeki mağaraya baktık.

  Altın Tabancalı Adam filminin ünlü kayasıyla fotoğraflarımızı da çektirdik, o kadar. Çok keyifli rehberlerle turu yapıyoruz, hatta rehberlerimizden birisi o rengarenk görüntüsüyle öyle keyifli gülüyordu ki, çekmeden duramadım, keyfi fotoğraf karesine de bolca yansıdı.

   

  Lana Island

  Sonraki durak Lana Island, tek kelime ile harikaydı, botlarla mağaraların içlerine girdik ve her giriş çıkış bir sürpriz gibiydi. Bazı yerlerde botun içine sıfır derecede yattık ki bot içeri girebilsin diye, yoksa geçilmiyor.

   

  Bot turunun bitiminde diğer grup gezerken biz de Andaman Denizinde biraz yüzdük, tekneden atladık, hatta teknenin en küçük miçosunu tekneden atmamızla beraber grup halinde eğlenceli bir aksiyon yaşadık diyebilirim.

    

  Diğer grup da geldikten sonra tekne hareket etti ve açık büfe yemek servisi başladı. Yemekler gerçekten çok güzel ve lezzetliydi. Balık ve midye kızartma, karidesli salata, tavuk, çorba, makarna, pilav, yeşillik vs. Bu zengin mönü ile karnımızı güzelce doyurduk. Bizdeki tekne gezilerindeki gibi tadımlık yemek yoktu anlayacağınız.

  Hong Island ve Panak Island

  Hong Island sonraki durağımızdı. Kanolara binip kendimiz kürek çekerek adanın kıyılarını dolaştık.

   

  Ve son durağımız, karanlık mağaraların olduğu Panak Island oldu. Mağaralar oldukça karanlıktı ve kafa fenerleriyle, hatta bazı yerlerde telefonun ışığıyla mağaraların içlerini görebildik. Yarasalar bile vardı. Bir an bot patlasa ve içeride kalsak ne yaparız diye gülüştük. Ürkütücü, ama bir o kadar da çok güzeldi.

   

  Ve diğer mağara

    

  Son mağarayı da gezdikten sonra, dönüşe geçtik. Biz de teknenin üst katında güneşlenmeye çıktık, bu arada biraz da kestirmişiz.

  Dönüş yolundan son kareler

   

  Limana varınca tekrar minübüsümüze bindik ve otellerimize bırakıldık. Çok keyifli, çok eğlenceli bir geziydi. J.P.Andaman ekibine buradan çok teşekkür ederim. Bize çok güzel, bir o kadar da samimi ve sıcak bir gün geçirttiler. Umarım siz de onlara denk gelirsiniz ve güzel bir tur geçirirsiniz. Bizim en keyif aldığımız turumuz bu oldu.

  2 Responses to “James Bond Adası Tekne Turu”

  1. günaydın sevgili dilek hn.
   epeyce özendirici bir makale.”ah o teknede ben de olsaydım” demek geldi içimden. her gezide zamanın içine sinmesini dilerim.
   bu adalar hint okyanusunda mı?
   sevgiler.

   • Nurefşan Hanımcım, yazarken benim bile tekrar oralarda olasım geldi, çok keyif aldığımız bir gündü. Buralar Phuket’in batısında kalıyor ve Andaman Denizi deniliyor. Aslında evet, Hint Okyanusunun kuzey ucu oluyor, sevgiler…

  Bir cevap yazın

  Translate »
  %d blogcu bunu beğendi: